Program

Září 2018

Anthroposofické čtení

pátek 21. září od 17.30hod

Chceš-li poznat sebe sám, rozhlédni se do všech stran. Chceš-li však poznat svět, do všech svých vlastních hlubin hleď. R. Steiner v knize Chléb sám tě neživí.

Sdílené čtení pro ty, které zajímá odkaz Rudolfa Steinera.

Je navrženo střídat dvě tři čtení z oboru obecně anthroposofického christologického nebo kulturně-historického (z cyklů Theosofie,Antroposofie, Člověk a vesmírné slovo, Páté evangelium, Esoterní křesťanství, Tajemství trojice, Od Ježíše ke Kristu, Východ ve světle Západu atd) vždy s jedním čtením z Filosofie svobody (a souvisejících textů - aby nezapadlo, že vedle textů vyloženě okultní povahy rozvíjíme potřebné myšlení a zkoumáme myšlení jako takové).
Zmiňované texty jsou v češtině na antroposof.sk.
Je tam i mnoho samostatných textů, kterými bychom se mohli postupně zabývat. Například Bible a
moudrost, Buddha a Kristus, Pavlovo křesťanství a buddhismus a další. Výhledově by bylo pěkné probrat kromě christologické tématiky i svatográlskou tématiku, Fausta, důležité mytologie, buddhismus atd.

Večerem nás provází Ota Flégr a Petr Dostál

Příspěvěk volný


Světelný kořen

Středa 10. října 17hod - 19hod

Už jste slyšeli o světelném kořenu? Je to rostlina budoucnosti, ačkoliv v Číně se používá od nepaměti....
Pokud se chcete dozvědět více, dokonce se i naučit jak tuto rostlinu pěstovat u nás, přijďte si poslechnout Jarmilu Habrovou, která kořen pěstuje a šíří dál již mnoho let.

Příspěvek 90Kč. Odnesete si s sebou i nějaké pacibulky na pěstování...

Další info o kořenu zde:
https://www.arc.cz/dokumenty/Lichtwurzel_svetelny_koren.pdf

https://hradec.rozhlas.cz/uz-jste-slyseli-o-svetelnem-koreni-je-rostlina-budoucnosti-ackoliv-v-cine-se-6121364Ženský úplňkový kruh

středa 24. října 17 - 19.40 hod

V čase říjnového úplňku se ženy po celém světě budou scházet ve skupinách, aby společně prožily meditace a požehnání úplňku.
Během říjnového celosvětového kruhu žen se navíc spojíme se svými předky ženské linie.
Čekají nás společné silné meditace, osobní ,,kotlíkové" požehnání ženského lůna, zhotovení-výroba symbolu naší ženské linie předků.

S sebou: 2 mističky (jednu na vodu, druhou na svíčku), čajovou svíčku, trochu ovoce (které máte rády, porci, kterou hravě sníte), pokud chcete - můžete vzít fotografie předků-žen vaší rodiny, příspěvek 250Kč- Rezervace (včetně dotazů) u autorizované Moon Mother Jani Aadhiradasi (www.innate.cz) na e-mail innate@seznam.cz , ev. SMS tel. 737 343 242, nebo přímo u Jany ze Satori Scholé +420 778 470 317, janamar@yahoo.com

"Požehnání ženského lůna je dar - dar každé ženě v jakémkoli věku s jakoukoli životní zkušeností, která o něj stojí. Je dar energie, která léčí naší ženskost, naše lůno a náš menstruační cyklus a stejně jako naši kreativitu a plodnost, sexualitu a spiritualitu."
Miranda Gray
Celosvětové Požehnání ženského lůna tvoří rodinu žen, která zastřešuje rozdílné země, jazyky a kultury. Jde o všeobjímající skupinu žen, které se snaží probouzet svou přirozenou ženskost a energii, léčit své ženství, vyjádřit svou ženskou posvátnost a zároveň v tom podporují i ostatní ženy.

Těšíme se na Vás,

Jana a Jana


Meditační koncert

úterý 30. října 17.30 - 19.30hod

Přijďte si užít vibrační lázeň....:)
Pavel vytváří na prastarých nástrojích východu hudební obrazy plné pozitivních harmonických vibrací, které vás na fyzické úrovni příjemně vyladí, nabijí energií a pomohou vám se otevřít své vlastní metafyzické dimenzi.
https://www.facebook.com/zpivajicimisy.cz/
https://www.facebook.com/zpivajicimisy.cz/videos/972016042960020/
Příspěvek 190Kč.

Rezervace nutná předem. DíkyPřírodní zahrady a permakultura

Pátek 23. listopadu v 18hod

Přijďte se inspirovat přednáškou o netradičních způsobech hospodaření, které využívají snadno dostupné zdroje energie, podporují přirozené procesy a koloběhy, a šetří tak přírodu i naši vlastní práci.
Okruhy, kterých se budeme dotýkat:
Je možné pěstovat vlastní potrviny a zajistit si soběstačnost ve městě?
Je nezbytné na zahradě rýt, plet, okopávat a zalévat?
Jak si přirozenou cestou poradit s pleveli a škůdci?
Jak kombinovat rostliny, aby byli vitální, zdravé a poskytovaly vysoké výnosy?
Jak jednoduše a rychle zakládat zeleninové a květinové záhony netradičními způsoby?
Jaké méně známé druhy ovoce a zeleniny stojí za to pěstovat?
a mnoho dalšího...
Během přednášky budete též moci nakoupit semínka starých, vzácných a méně známých druhů zeleniny a bylin.
Vede: Mgr. Adéla Hrubá
Doporučené vstupné 129Kč

Rezervace nutná předem.

Adéla Hrubá již více než 10 let žije se svojí rodinou na polosamotě v podhůří Orlických hor, kde hospodaří na zhruba hektarovém pozemku. Její zahrada je v síti Ukázkových permakulturních projektů pod názvem Zahrada na kopci (https://www.permakulturacs.cz/project/38/zahrada-na-kopci).
Pěstuje a semenaří pro o.p.s. Gengel staré a netradiční druhy rostlin (víc než 70 odrůd), spustila projekt pro školy Staré odrůdy do škol (https://gengel.cz/content/57-prehled-projektu-stare-odrudy-ve-skolach) a iniciovala založení komunitní zahrady na pěší zóně v Žamberku (Zahrada bez plotu). V současné době je členkou týmu mezinárodního projektu Children in permaculture (www.childreninpermaculture.com), jehož cílem je integrovat permakulturu a zásady udržitelného způsobu života do školních osnov a vytvořit k tomu potřebné materiály. Absolvovala praktický kurz permakultury u Seppa Holzera, Úplný kurz permakulturního designu u Tomase Remiarze, Učitelský kurz permakultury u George Sobola a několik kurzů specializovaných na sociální permakulturu (např. Dragon Dreaming, sociokracie). Vede kurzy permakultury, pořádá happeningy a osvětové přednášky pro širokou veřejnost a věnuje se poradenské a konzultační činnosti.